April 04, 2013

Jedan od osnovnih zadataka nas odraslih osoba, odgovornih za odgoj djece jest da im pomognemo u procesu spoznaje o temeljnim ljudskim vrijednostima, koje će im biti vodilja za čitav život. Jedna od najvažnijih vrijednosti je posvećenost nenasilju, te učenje i njegovanje nenasilne, miroljubive komunikacije.

U dječjem vrtiću Potočnica 1, u sklopu programa ranog učenja engleskog jezika, to ove godine radimo kroz projekt "Hands are not for hitting - Ruke koje grle i štite". U tome su nam se pridružile i odlučile pomoći učenice Škole za dizajn, grafiku i održivu gradnju. Priliku da zajedno s njima prezentiramo dio naših projektnih aktivnosti dobili smo unutar projekta "Od prvog dana...ljubav i disciplina". Tim povodom su nas naše nove, velike prijateljice posjetile u našem vrtiću i pored ljepote, entuzijazma i radosti koje su donijele sa sobom, razveselile nas i slatkišima. Kroz druženje, igru, razgovor i pjesmu lijepo smo se zabavili i djevojke upoznali sa sadržajem koji ćemo zajedno prezentirati, te jednoglasno zaključili da je ovo tek početak jedne divne suradnje. Dio atmosfere možete vidjeti na fotografijama, a za neposredni doživljaj Vas pozivamo da dođete na promociju priručnika "Od prvog dana...ljubav i disciplina" koja će se održati u Gradskoj knjižnici Marko Marulić u srijedu, 10. travnja 2013. godine u 12.30 sati i uživate u plodovima suradnje nas malenih i velikih srednjoškolki.

Odgojiteljice:
Ana Lazarević